Koszule do garnituru

Odpowiednie zestawienie eleganckiej, męskiej stylizacji bywa niekiedy kłopotem. Wielu panów ma wątpliwości, jaka koszula do granatowego garnituru sprawdzi się najlepiej lub która wersja będzie najkorzystniej wyglądać w połączeniu z muchą. Warto więc poznać odpowiedź na te i parę innych pytań odnośnie prawidłowego doboru męskich koszul.

Jaka koszula do granatowego garnituru?

Jeszcze kilkanaście lat temu standardem były czarne garnitury, do których dobierano białe koszule. To klasyczne rozwiązanie nadal jest bardzo dobrym zestawieniem, jednak dziś powszechne są również inne kolory marynarek i spodni. Garnitury w odcieniach granatowych cieszą się obecnie szczególną popularnością, dlatego warto poświęcić im chwilę uwagi. Przy takim wariancie świetnie sprawdzą się na pewno koszule nie tylko białe, ale także beżowe czy kremowe, doskonale podkreślające elegancję całej stylizacji. Warto jednak pomyśleć też o nieco barwniejszych wersjach. Jasnoróżowe i błękitne koszule bez wątpienia wniosą do ubioru sporo ożywienia, nie zabierając jednocześnie ani odrobiny szyku i klasy. Należy również wspomnieć, że nieco mniej popularne, białe garnitury to opcja, przy której jeszcze bardziej można zaszaleć, dobierając pastelowe wersje koszul.

Jaka koszula do muchy?

Kolejna wątpliwość dotyczy tego, jaka koszula do muchy będzie najlepszym wyborem przy eleganckiej stylizacji. Nieodpowiednia decyzja może spowodować, że całość przestanie prezentować się wystarczająco szykownie. Trzeba wziąć pod uwagę, że sam kolor nie jest tu jedynym problemem. Główna kwestia dotyczy w tym wypadku kołnierzyka, który musi być dobrany proporcjonalnie zarówno do muchy, klap marynarki, jak i do twarzy. Główne trendy mówią tu o tym, by do mniejszego kołnierzyka zakładać skromniejsze wersje muszek, zaś do bardziej rozbudowanych, szerokich kołnierzy zastosować muchy raczej większe rozmiarowo. Jeżeli chodzi o wybór koszuli, to na pewno idealne są tu wersje smokingowe i frakowe. Również niektóre garniturowe – np. z kołnierzem klasycznym lub półwłoskim – sprawdzają się w tym wypadku doskonale.

Koszula a krawat

Na koniec warto wspomnieć o krawacie. Dostosowanie go do reszty eleganckiej stylizacji jest dziś traktowane nieco swobodniej, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Mimo to nie można przesadzać z nonszalancją, by ubiór nie zatracił swej wytworności. Chcąc prezentować się naprawdę elegancko, warto postawić na jedwabne krawaty, do których dobrana będzie klasyczna koszula – najlepiej gładka, ewentualnie w bardzo delikatne wzory.