Płaszcz

Płaszcze przeciwdeszczowe są niezwykle popularne w okresie jesiennym i wiosenny, kiedy to pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza. Są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią nosić ze sobą parasoli. Z powodzeniem zastępują też płaszcze wiosenne. Doskonale sprawdzają się w przypadku jeżdżenia np. na rowerze, ponieważ chronią nas przed deszczem. Moda na płaszcze przeciwdeszczowe zawitała do nas kilka lat temu. Dawniej nie widziało się na ulicach aż tylu ubranych w nich ludzi, jednak z roku na rok, użytkownicy przekonali się do tej wygodnej formy ubrania i ochrony przed deszczem.

Same ubrania przeciwdeszczowe to nie tylko niezwykle przydatne elementy odzieży ochronnej, lecz również doskonałe rozwiązanie, idealnie sprawdzające się podczas wyjazdów, gdzie zawsze musimy być przygotowani na różne okoliczności pogodowe. Z racji wygody użytkowania, coraz częściej na wyprawę w góry wybieramy właśnie płaszcz przeciwdeszczowy, ponieważ oprócz tego że osłonią nas przed deszczem, to jeszcze zabezpieczą przed wiatrem. Co więcej ich charakterystyczny materiał bardzo dobrze też izoluje przed zimnem, więc możemy być pewni, że w takim płaszczu nie zmarzniemy (oczywiście pod warunkiem, że pod nim będziemy mieć odpowiednie ubranie).

Płaszcze przeciwdeszczowe doceniane są też ze względu na to, że po złożeniu zajmują mało miejsca. Możemy więc bez obaw zabierać je w dalsze podróże, nie bojąc się że przeładują nasz bagaż. Złożony płaszcz jest ekonomiczny pod względem zajmowanego miejsca, zaś rozłożony doskonale chroni nas przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi. Producenci odzieży prześcigają się też w krojach i fasonach tego rodzaju płaszczy, ponieważ zależy im, aby oferować użytkownikom jak najbardziej modne i aktualne w trendach w płaszcze. Stąd też wybór tych płaszczy jest ogromny. Możemy przebierać w krojach, długości a nawet kolorach. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet ten najbardziej wybredny konsument. Dzięki takim rozwiązaniom mamy też pewność, że nawet w płaszczu przeciwdeszczowym będziemy wyglądać modnie i stylowo. Wielu osobom płaszcze przeciwdeszczowe zastępują płaszcze wiosenne, gdyż są bardziej funkcjonalne.

Jeżeli chodzi o materiały to wiodący w produkcji jest materiał PCV, poliester, a nawet nylon czy poliuretan. Stosowana jest też cienka folia HDPE. Wybór tych materiałów zapewnia nam tez szeroki wachlarz dostępnych kolorów (od mniej do bardziej nasycanych). Często też możliwe jest własne zaprojektowanie takiego płaszcza, lecz tu należy też się liczyć z wyższą ceną. Jednak posiadanie spersonalizowanego płaszcza przeciwdeszczowego to nie lada frajda dla wszystkich fanów mody.