Strój sportowy

Nie tylko panie chcą świetnie wyglądać na siłowni czy podczas innych treningów. Chociaż sportowe marki nowe kolekcje dotyku ją głównie właśnie im, nie zapominają również o przedstawicielach tak zwanej brzydszej płci. Panowie mają zatem z czego wybierać, bo nowych sportowych ubrań oraz butów nie brakuje.

Jak się ubrać na siłownię

Wielu mężczyzn preferuje trening siłowy, niektórzy chodzą do tego miejsca po to by budować rzeźbę sylwetki, inni chodzą tam by pokazać już wyrzeźbioną sylwetkę. Z pewnością ci drudzy poszukują ubrań bardziej dopasowanych, które lepiej wyeksponuje doskonałe efekty ciężkiej pracy z hantlami. Na siłownię zawsze warto wybierać stroje blisko ciała, bo zwyczajnie są bardziej praktyczne. Warto wybierać ubrania wykonane z nowoczesnych materiałów dedykowanych sportowcom. Cała wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz, a tkanina ubrania szybko wysycha. Niestety bawełna nie ma takich właściwości i gdy organizm człowieka mocno się spoci, ubranie przez długi czas pozostaje mokre. Jak się ubrać na fitness? Naprawdę podobnie. Fitness to zajęcia bardzo intensywne, dlatego warto wybrać rzeczy eksponujące ciało, w których nie będzie zbyt gorąco.

Jak się ubrać na trening biegowy

Treningi wykonywane pod dachem to zupełnie inna bajka niż treningi na świeżym powietrzu. W tym drugim przypadku strój trzeba bowiem dobrać do warunków atmosferycznych, a także do pory roku. Wielu mężczyzn biega również w chłodnych okresach roku, tak naprawdę nawet mroźna zima jest czasem dobrym na biegi. Aby trenować bieganie jesienią i zimą, trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Warto sprawić sobie długie dopasowane getry, które będą chroniły nogi, a także odpowiednie skarpety. Na górę najlepiej wybrać odpowiednią kurtkę do biegania, która zatrzymać ciepło w środku i pozwoli zachować komfort termiczny. Gdy biega się w chłodne miesiące bardzo ważne są również drobne akcesoria, jak na przykład odpowiednia czapka albo opaska na uszy, a także rękawiczki.

Jak się ubrać na trening na rowerze

Stroje na rower to najczęściej wygodne dresy, które ma w swojej szafie chyba każdy mężczyzna. Oczywiście jeżeli na rowerze jeździ się naprawdę dużo, wybiera się trudne trasy na przykład w lesie, warto sprawić sobie dopasowane getry ze specjalną wkładką chroniącą miejsca intymne przed otarciem. Właśnie w takich getrach jeżdżą profesjonalni kolarze. Jeżeli jednak trening na rowerze ma miejsce tylko od czasu do czasu, z powodzeniem wystarczą zwykłe wygodne spodnie dresowe, które nie krępują ruchów nóg podczas pedałowania.