Poszetka

Poszetka jest dodatkiem chętnie stosowanym przez mężczyzn, dla których zakładanie marynarki lub całego garnituru jest czymś normalnym. Obecnie w sklepach z modą męską można dostać piękne poszetki, które coraz częściej są wykonane z doskonałych tkanin. Jedwabna, wełniana lub lniana poszetka to doskonały dodatek, za pomocą którego można trochę odmienić wygląd swojego często używanego garnituru.

Poszetka jak nosić?

Jak nosić poszetkę? Należy włożyć ją do niewielkiej kieszonki w marynarce, znajdującej się po lewej stronie klatki piersiowej. Poszetka powinna tak naprawdę być włożona nawet trochę niedbale, bo właśnie wtedy prezentuje się najlepiej. Jeżeli zakłada się ją na bardzo oficjalne okazje, należy wsunąć ją do kieszonki bardziej starannie. Za pomocą często zmienianych poszetek można odmieniać trochę wizerunek często noszonego garnituru. Poszetki powinny dobrze zgrywać się z koszulami oraz krawatami, dlatego jeżeli zakłada się barwny czy wzorzysty krawat, lepiej postawić na poszetkę jednokomorową. Jeżeli jednak poszetka jest jedynym ozdobnym elementem stylizacji (zrezygnowało się z założenia krawatu) można pozwolić sobie na bardziej kolorowy wzór.

Jak dobrać kolor poszetki do garnituru?

Polacy najczęściej stawiają na garnitury w kolorze granatowym lub szarym. A zatem jaka poszetka do granatowego garnituru, a jaka do szarego? Z pewnością świetnie będzie prezentować się lniana poszetka w kolorze białym. Biel z granatem zawsze stanowią piękny duet, najbardziej klasyczny i elegancki. Jeżeli mężczyzna zakłada do granatowego garnituru białą koszulę oraz stonowany krawat w jednym kolorze, może natomiast pokusić się o założenie barwnej poszetki. W takim zestawieniu kolorystycznym pięknie będą prezentowały się poszetki bordowe, zielone, a także wzorzyste, na przykład we wzór arabesek. Poszetka w kolorowe arabeski pięknie przełamie klasyczną męską stylizację.

Poszetka do letniej marynarki

Z poszetkami najbardziej mogą zaszaleć mężczyźni lubiący zakładać marynarki latem. Do jasnych lnianych marynarek można bowiem dopasować całe mnóstwo pięknych poszetek, które będą w nasyconych żywych barwach, dzięki czemu podkreśli się niezobowiązujący styl. Jeżeli natomiast pragnie się stworzyć stylizację bardziej klasyczną, można postawić na poszetki w drobną kratkę Vichy, albo w kropeczki. Poszetka jest na tyle drobnym dekoracyjnym elementem stylizacji, że tak naprawdę można pozwolić sobie na odrobinę luzu podczas jej wyboru. Praktycznie każda poszetka świetnie prezentuje się włożona w kieszonkę marynarki.