Nakrycia głowy

Moda męska rządzi się swoimi prawami, zaś męskie trendy modowe zmieniają się rzadziej, niż w przypadku produktów dedykowanych kobietom. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni są mniej zainteresowani stylem i modą niż kobiety. W przypadku mężczyzn rynek modowy oferuje kilka trendów, które są ponadczasowe. Standardowym nakryciem głowy u mężczyzn jest kapelusz lub czapka z daszkiem. Każde z nich ma inne przeznaczenie, wybór zależy też od gustu i upodobań panów.

Kapelusz męski na lato

Podobnie jak i u kobiet, niezwykle mocnym trendem lansowanym w okresie letnim jest nakrycie głowy w postaci kapelusza. Kapelusz męski na lato niezbyt różni się od tego przeznaczonego dla kobiet. Zazwyczaj przyjmuje on inną nazwę- kapelusz panama.

Panama – kapelusz męski na lato

Kapelusz męski na lato musi być lekki i chronić głowę przed słońcem. W roli tej doskonale sprawdzi się standardowy kapelusz- wspomniana panama. Jest to też zdecydowanie najbardziej elegancki ze wszystkich znanych słomkowych kapeluszy. Mężczyźni bardzo chętnie go wybierają, bo poza tym, że jest modny i stylowy, to jeszcze praktycznie każdemu w nim do twarzy. Tu też mamy do wyboru kapelusz w wersji tańszej i droższej. Tak, tak, ceny nawet zwykłych kapeluszy męskich mogą diametralnie się różnić. Te najlepsze kapelusze, a zarazem i najdroższe modele, tkane są z najcieńszych z dostępnych włókien, a o cenie decyduje to, ile włókien przypada na jeden cal. Choć przelicznik wydaje się dość abstrakcyjny, to naprawdę tak jest. Cały proces produkcyjny wpływa także na właściwości tego kapelusza. Panama dobrej jakości, nawet kiedy zostanie zwinięta i włożona do kieszeni, po wyjęciu nie może zmienić swojego kształtu. I to właśnie świadczy o jej doskonałej jakości. Jeżeli kapelusz się odkształci, zagnie bez możliwości ponownego rozprostowania, możemy być pewni, że kapelusz niestety nie jest najlepszej jakości.

Kapelusz męski na lato do idealne uzupełnienie letniego stroju. Co więcej, pasuje on zarówno do bardziej, jak i mniej formalnych strojów. Doskonale komponuje się zarówno z długimi, jak i krótkimi spodniami, a przy tym jest niezwykle stylowy.

Czapki z daszkiem męskie

Czapki z daszkiem męskie to zupełnie inny rodzaj męskiego nakrycia głowy. Są one mniej formalne, sportowe. Zazwyczaj wybiera się je, by chroniły głowę podczas np. uprawiania sportów. Dzięki możliwości regulacji, doskonale dopasowują się do kształtu głowy i nie spadają. Tu też możemy wybierać spośród tańszych i droższych wersji. Jeżeli czapka opatrzona jest logo znanej firmy, to możemy mieć pewność, że zapłacimy za nią więcej.